Co dále nabízíme

Naše výrobky

Každý rok průběžně zpracováváme naši úrodu. Malá ukázka. Pak také nabízíme výpěstky rostlin a léčivých bylin, které máme navíc.

A taky například zpracováváme byliny pro burger Čeko-Brko, který je veganský, a můžete ho najít ve dvou pobočkách skvělého pražského bistra Chutnej.

BezoMed - z bezu vyrobený med
ašvaganda
vypěstovali jsme různé druhy dýní

Založení bylinné zahrady u Vás doma

Nabízím Vám, že Vám založím bylinnou zahrádku, která bude krásná, užitečná, a samoudržovací.

Už několik let se věnuji pěstování a zpracování léčivých rostlin a nabízím výpěstky, které nepotřebujeme. Rád bych tuto svoji zkušenost zúročil a pomohl i ostatním si doma založit bylinnou zahrádku s různými bylinkami, dle Vašich preferencí. Mám osobní zkušenost s pěstováním desítek různých bylin na jednom místě v permakulturní zahradě, a také s jejich sušením a jiným zpracováním, včetně výroby různých tinktur, mastí, likérů i vína.

Co takhle si doma udělat místo hamburgeru placku složenou z bylinek česneku medvědího, kopřivy a bršlice? Dokud to nevyzkoušíte, neuvěříte, jaká dobrota to může být. Mimochodem, tento hamburger se prodává v Praze ve veganském bistru, pod názvem Čeko-brko, dle mého receptu a z bylin, které tu natrháme.

A pokud to hned nevyjde s burgerem, co si alespoň zahrát náš poznávací kvíz o léčivých rostlinách  Bylinář  ?

Pokud by Vás tato nabídka zaujala, neváhejte mě prosím kontaktovat, rád s Vámi vše proberu a domluvíme se.

vyvýšený záhon
bylinná zahrádka
naše byliny a hmyzí život
bylinná zahrádka
kostival lékařský
měsíček lékařský

Baví nás vyvýšené záhony jako na prvním obrázku, protože jsou praktické i krásné. Afrikány vpředu odpuzují mšice, molice a háďátka, zatímco brutnák lékařský (ten s velkými chlupatými tmavě zelenými listy) snižuje krevní tlak, podporuje činnost srdce, je protizánětlivý a co je zajímavé, chutná něco mezi okurkou a rybou! No vážně, dokážete si tu chuť představit?! Je dobrý na zapékání s bramborami.