O nás

rodina Bézových
Toto jsme my, Bézovi

Jsme mladá rodina se třemi dětmi, která má vztah k naší zemi, půdě, řemeslům, a taky našim předkům a jejich vědění a dovednostem. Vážíme si zdrojů, které máme k dispozici a snažíme se žít pevně na zemi v souladu s přírodou a v duchu udržitelného rozvoje. Vidíme smysl v hospodaření za účelem přiměřené, zejména potravinové, soběstačnosti. Před pěti lety jsme si koupili šestihektarovou louku za Benešovem u Boskovic.

Je to místo, o které se staráme a rádi bychom zde vybudovali prostor, kde se bude lidem hezky žít. Nebráníme se využívání moderních prostředků, ale vždy s ohledem na nabyté zkušenosti předků. Naši touhu pozvolna vtiskáme do stavby Bézova gruntu, kde se chceme věnovat zejména biodynamickému zemědělství. Také bychom rádi tento prostor otevřeli podobně smýšlejícím lidem ke společnému zkoumání toho, co ve spojení s přírodou funguje a co ne, a to v rámci Akademie soběstačnosti.

Ledacos už máme hotové! Pozemek je podmáčený a proto zde budujeme jedno jezírko za druhým. Věnujeme se včelařství, proto jsme také postavili tradiční tesařskou metodou včelnici se skromným ubytováním pro dva.

na louce se pasou ovce
Na údržbu luk jsme si pořídili ovečky.

V současné době dostavujeme dřevěný domek, kterému říkáme Borůvka. Je z borovic, které jsme vytěžili koňmi z našeho lesa a nabízíme ji ke komunitnímu pronájmu pro 6-10 lidí. Je malá, ale útulná. Nahoře jsou dvě ložničky s manželskou postelí a jedna společná ložnice pro max. 6 nocležníků. V přízemí je společenská místnost a plně vybavená kuchyně, koupelna a záchod.

Na našem pozemku také nabízíme možnost stanování.

Je možné si objednat večeři pro celou skupinu. Součástí jídla by byla i exkurze s besedou a možností zakoupit si řemeslné výrobky v našem lučním baru. Jsou zde ty nejlepší lokální výrobky od menších výrobců potravin, kosmetiky, oblečení, kovářských výrobků apod. Rezervace přijímáme až rok předem.

Výhledově bychom chtěli založit Akademii soběstačnosti, ve které bychom se chtěli zabývat vším, co zlepší naši schopnost obstát v okamžiku, až se změní se podoba světa tak, jak jej známe nyní.

Rádi bychom postupně otevřeli bezobslužný lesní bar a luční čajovnu, kde se můžete sami občerstvit a zakoupit si nějaký z našich výrobků.

Všechno naše úsilí chceme vložit do výchovy nové generace zodpovědných obyvatelů naší planety a vzniku přírodní restaurace HOSPODAŘ, kde budeme připravovat jídlo výlučně z našich vlastních surovin nebo surovin ostatních biodynamických farmářů.

V našem životě věříme v lásku, radost, humor, v poctivou práci, dokonalou regeneraci těla, duše i životního prostředí, v sílu nadvědomí i rituály, které vždy patřili k lidskému životu. Vítejte u nás na Bézově gruntu, kde vládne zdravý rozum a otevřené srdce.

kytka se srdíčkem
Tomáš Béza

Gruntujeme! aneb Jak si postavit vlastní statek

Pro všechny ty, které by to zajímalo a třeba by i chtěli získat inspiraci a využít i naše zkušenosti.

A na naše další videa se můžete podívat na

youtube

Kontakty

Bézův grunt s. r. o.

Telefonické objednávky:
+420 776 608 877

Adresa:  Úsobrno 92
679 39
IČO:09784985

Chcete nám nechat vzkaz?